Azi, în faza semifinală a barajului de promovare în Liga 2 la fotbal, Șoimii Gura Humorului a pierdut cu 3-2 partida cu SC Popești Leordeni, în Ilfov.
Astfel, humorenii pierd șansa de a juca finala barajului, încheind un sezon pe care l-au început bine, dar l-au încheiat anevoie.
Cele două goluri ale Șoimilor au fost marcate de Fulop (72’) și Golofca (86’), în timp ce pentru Popești Leordeni au înscris Dane (12’, 55’) și Sin (78’).
În cealaltă semifinală, Minerul Lupeni – Unirea Alba Iulia 0-3.
Așadar, în finala de promovare în Liga 2 se vor întâlni, pe 6 iunie, SC Popești Leordeni și Unirea Alba Iulia.
În viitorul sezon de Liga 2 va juca Cetatea Suceava, câștigătoarea seriei 1 a Ligii 3.
RADU OSTAFIE









































































