Muzeul Național al Bucovinei a anunțat că “aproape 15.000 de vizitatori” au trecut pragurile muzeelor sucevene la Noaptea Muzeelor, pe 23 mai.
Accesul publicului a fost gratuit între orele 18–20 la Muzeul Satului Bucovinean și între 18–24 la Muzeul de Istorie, Muzeul de Științele Naturii, Hanul Domnesc și Cetatea de Scaun.
La Cetatea de Scaun a avut loc și un recital instrumental susținut de Duo Ars Nova.
BEATRICE OȘEAN









































































