Pe 23 mai, de Noaptea Muzeelor, în municipiul Fălticeni vor putea fi vizitate gratuit Muzeul de Artă “Ion Irimescu”, Muzeul Apelor “Mihai Băcescu” și Casa Memorială “Mihail Sadoveanu”.
Programul gratuit pentru public va fi între orele 18:00 – 24:00 (cu ultima intrare la ora 23:30) la Muzeul Irimescu, 18:00 – 23:30 (ultima intrare la 23:00) la Muzeul Apelor și 18:00 – 22:30 (ultima intrare la 22:00) la Casa Memorială Mihail Sadoveanu.
BEATRICE OȘEAN









































































