Claudiu Lazurcă, unul dintre golgeterii echipei de handbal CSU Suceava (alături de Adrian Tîrzioru), se va transfera la altă echipă.
Anunțul a fost făcut de către clubul sucevean, fără a se preciza noua formație.
Lazurcă a jucat 4 sezoane la CSU, declarând că „au fost 4 ani frumoși la CSU Suceava, locul unde m-am format ca om și ca jucător.
Am considerat că este momentul să fac un pas important în carieră, motiv pentru care am decis să plec.
Este un grup minunat aici, a fost ca o a doua familie pentru mine și țin să le mulțumesc colegilor pentru toate momentele trăite împreună, frumoase sau mai puțin frumoase.
Este un vestiar unit și sper să rămână așa mereu.
Mulțumesc suporterilor pentru sprijinul acordat pe parcursul acestor ani.
Plec cu inima împăcată și mă bucur că am făcut parte din familia CSU, o familie mică, dar frumoasă”.
RADU OSTAFIE









































































