La etapa națională a Olimpiadei de Educație Tehnologică și Aplicații Practice, desfășurată la București în perioada 7-10 aprilie, au participat 11 elevi din județul Suceava, însoțiți de prof. Viorel Iacob de la Școala Gimnazială “Episcop Gherasim Putneanul” Vadu Moldovei.
Reprezentanții județului Suceava s-au întors acasă cu trei mențiuni obținute de Anastasia Manole, clasa a VII-a de la Școala Gimnazială “Episcop Gherasim Putneanul” Vadu Moldovei – prof. coordonator Viorel Iacob, Narcisa Axinia, clasa a VII-a de la Școala Gimnazială Preutești – prof. coordonator Marcela Turcu și Georgiana Ciciu, clasa a VIII-a de la Școala Gimnazială “Episcop Gherasim Putneanul” Vadu Moldovei – prof. coordonator Viorel Iacob.
BEATRICE OȘEAN









































































