Dinozaurul politruc sucevean Ioan Balan a formulat o nouă interpelare populistă, de această dată adresată ministrului Transporturilor, Ciprian Șerban (PSD).
Deputatul liberal vrea să fie informat de către colegul de alianță în legătură cu evoluția Autostrăzii Nordului, ce va face legătura, într-un viitor incert, între Vama Oar – Satu Mare – Baia Mare – Dej – Bistriţa – Vatra Dornei – Suceava.
Balan este neliniștit, chipurile, în legătură cu data estimată la care vor fi atribuite contractele de proiectare și de execuție pentru toate loturile și dacă pentru acest an sunt asigurate creditele bugetare necesare: ”Obiectivul este inclus în Programul investiţional pentru dezvoltarea infrastructurii de transport pentru perioada 2021-2030.
Obiectivul de investiții trebuie urgentat, mai ales în condițiile în care la începutul acestui an Consiliul Județean Suceava a lansat licitația pentru proiectarea și execuția centurii Gura Humorului, parte integrată a Autostrăzii Nordului”.
Încă un exemplu de demagogie pură marca Balan…
DAN PASCARU









































































