Prezent la conferința de presă de la sediul PSD Suceava, viceprimarul municipiului reședință Dan Cușnir – “mâna dreaptă” a primarului Vasile Rîmbu (suspendat 6 luni din partid) a fost întrebat cu cine “joacă”: cu președintele PSD Suceava Șoldan sau cu Rîmbu?
Cușnir a încercat să divagheze, căutându-și cuvintele: “Vasile Rîmbu este un personaj spectaculos, personajele spectaculoase sunt și… (pauză lungă – n.r.) complicate, orice personaj spectaculos nu este simplu, dar este cel care a echilibrat bugetul Primăriei în mai puțin de 1 an.
Nu port vorba niciodată, discutăm și analizăm toate aspectele…
Existența mea în administrație are două componente: alături de Vasile Rîmbu și în PSD, alături de PSD, sunt două componente cumulative, care nu se exclud una pe alta.
Nici Rîmbu, nici Cușnir, nici Șoldan nu își pun astfel de probleme…”
DAN PASCARU










































































