Doi handbaliști de la CSU Suceava au fost convocați la lotul național de juniori U17, pentru participarea la un stagiu de pregătire care va avea loc în perioada 11-14 septembrie, la București.
Este vorba despre interul stânga Ianis Chiruț și portarul Adrian Mircea.
Cei doi sunt componenți ai echipei de Juniori 1 (2008–2009), antrenată de Vasile Boca.
RADU OSTAFIE









































































