Încă un eșec: Politehnica Timișoara – CSU Suceava 31 – 27 - Ziarul de pe Net
Incarcare...
Esti aici:    >  Sport  >  Articolul curent

Încă un eșec: Politehnica Timișoara – CSU Suceava 31 – 27

De    •   Publicat acum O săptămână, 3 noiembrie 2018   •   Fara comentarii

Handbaliștii de la CSU Suceava nu au reușit un rezultat favorabil nici astăzi, în partida cu Politehnica Timișoara din deplasare, părăsind terenul învinși cu 31 – 27 ( 16 – 11 ).

Sucevenii marchează prima dată abia în min. 7 prin Lakovici ( 4 – 1 ) și se apropie la 4 – 3 în min. 9 prin reușita de la  7 metri a lui Ciubotariu, dar, pe fondul eliminărilor lui Sandu și Baican, gazdele fac 11 – 6 în min. 20.

Un minut mai târziu portarul Andrei primește o eliminare de 2 min. și cartonaș roșu, apoi Ciubotariu punctează de două ori, la fel și Ionescu în finalul primei reprize.

După pauză, sucevenii fac 21 – 17 în min. 38 ( gol Lakovici ), dar ratările nu permit apropierea pe tabelă.

În min. 53 Adomnicăi punctează pentru 28 – 24, Tîrzioru perforează de două ori la rând poarta timișorenilor, dar gazdele nu scapă victoria.

După 8 etape, echipa suceveană este clasată pe locul 13, penultimul, înaintea Universității Cluj.

În următoarea etapă, pe 10 noiembrie, CSU va juca acasă cu Steaua București.