Knock-out și tot mai aproape de retrogradare:  UTA Arad – Foresta Suceava  8 – 1 - Ziarul de pe Net
Incarcare...
Esti aici:    >  Sport  >  Articolul curent

De    •   Publicat acum 3 săptămâni, 5 mai 2018   •   Fara comentarii

Foresta  Suceava vede la orizont Liga 3, șansele de a rămâne în al doilea eșalon fotbalistic scăzând considerabil după înfrângerea de azi de la Arad cu scor de hochei : 8 – 1 ( 4 – 0 ).

Sucevenii au gafat chiar în primul minut, când a înscris Popa, peste alte 4 min. gazdele lovind bara porții lui Began.

Avantajul pe tabelă crește în min. 27 și în min. 42 prin reușitele lui Buia, după care în min. 42 Popa stabilește scorul reprizei.

În cea de-a doua parte continuă degringolada echipei antrenată de Florentin Petre : în min. 47 și 48  Foresta  mai încasează două goluri ( Hlistei / Curtuiuș ), gazdele domină copios, iar Cerlincă trece pe lângă golul de onoare în min. 65.

În min. 75 scorul devine 7 – 0 după lovitura aplicată de Buia, apoi Began este schimbat cu Bâlbă, în min. 86 sucevenii reușesc să marcheze prin Lupușor cu un șut la vinclu, dar arădenii răsucesc cuțitul în rană în min. 89 prin Popa : 8 – 1.

Foresta  rămâne lanterna roșie a clasamentului, cu 30 puncte, în etapa următoare ( 12 mai ) urmând să joace acasă cu colega de suferință  Pandurii  Târgu Jiu.