Remiză muncită: Minaur Baia Mare – CSU Suceava 22 - 22 - Ziarul de pe Net
Incarcare...
Esti aici:    >  Sport  >  Articolul curent

Remiză muncită: Minaur Baia Mare – CSU Suceava 22 – 22

De    •   Publicat acum 1 an, 22 martie 2018   •   Fara comentarii

CSU  Suceava a remizat, în această seară, cu  Minaur  Baia Mare, 22 – 22 ( 12 – 12 ) în Liga Națională.

Sandu deschide scorul, tot el ratează de două ori desprinderea, portarul Tcaciuc apără bine, Tîrzioru înscrie pentru 3 – 3 în min. 10.  Tot Tîrzioru egalează la 5 în min. 15, iar Ciubotariu îi duce pe suceveni în avantaj după ce transformă o penalitate.

Pe fondul greșelilor și ratărilor de ambele părți, oaspeții fac 10 – 10 prin Ciubotariu în min. 25, Olariu egalând cu 3 secunde înainte de pauză, când a fost  tamponat  bine de un adversar.

A doua repriză începe foarte bine pentru suceveni, care își măresc avantajul la 12 – 16 în min. 39 prin Burlacu, după ce Tcaciuc apărase 5 aruncări ale gazdelor.

Greșelile în atac ale sucevenilor permit apropierea băimărenilor la 15 – 17 în min. 44, după care Burlacu înscrie pentru 16 – 18 în min. 48 și tot el face 17 – 19.

Sucevenii accelerează, în min. 51 duc scorul la 18 – 20 ( gol Ciubotariu ), Sandu ratează, Ciubotariu este eliminat după o împingere la semicerc, Baican strecoară abil mingea printre portar și bară în min. 57 ( 20 – 21 ), gazdele egalează, Ciubotariu înscrie majestuos de pe partea stângă în min. 58 ( 21 – 22 ).

În ultimul minut Cotinghiu este eliminat, gazdele egalează din 7 metri, sucevenii plimbă bine balonul, prelungesc atacul, aruncă cu 3 secunde înainte de final, dar ratează.

Sucevenii ocupă locul 9 în clasament ( din 12 echipe ) cu 24 puncte.

În următoarea etapă, pe 29 martie,  CSU  va juca acasă cu  Dunărea Călărași.