Matei lovește decisiv: Știința Miroslava - Foresta Suceava  0 – 1 - Ziarul de pe Net
Incarcare...
Esti aici:    >  Sport  >  Articolul curent

Matei lovește decisiv: Știința Miroslava – Foresta Suceava  0 – 1

De    •   Publicat acum 1 săptămână, 11 noiembrie 2017   •   Fara comentarii

Azi, în Liga 2,  Foresta  Suceava a reușit o importantă victorie pe final, la Miroslava, 0 – 1 (0 – 0), grație golului înscris de căpitanul echipei, Matei.

Fundașii Pappoe și Masella i-au ținut la respect pe atacanții gazdă, iar intervențiile portarului Began au fost exacte.

În atac, Matei încearcă vigilența goalkeeperului de la Știința  cu o lovitură de cap în 19’.

Gazdele ratează o ocazie mare în 29’, când Began respinge un șut de la câțiva metri.

A doua repriză îl aduce în prim-plan din nou pe Matei, al cărui șut, în 49’, e prins cu dificultate de portarul gazdelor.

În 52’ un jucător al  Științei,  aflat pe banca de rezerve, primește cartonaș galben pentru proteste, iar un minut mai târziu Cerlincă trimite, din colțul careului mare, pe lângă vinclu.

Sucevenii au mare noroc în 60’, când un atacant de la Miroslava îl depășește pe Began, dar trimite pe lângă poarta goală.

Gazdele ratează alte ocazii în 72’ și 77’, balonul ocolește poarta sucevenilor.

Lovitura de grație va fi dată de puncherul Matei, în 86’, cu un șut plasat de la 17 metri.

Foresta  urcă pe penultimul loc, are 14 puncte și continuă cursa pentru evitarea retrogradării.

Următorul meci, pe 18 noiembrie, în deplasare la  Sportul Snagov.