Lovitură de grație în prelungiri: Foresta Suceava – UTA Arad  2 - 3 - Ziarul de pe Net
Incarcare...
Esti aici:    >  Sport  >  Articolul curent

Lovitură de grație în prelungiri: Foresta Suceava – UTA Arad  2 – 3

De    •   Publicat acum 3 săptămâni, 28 octombrie 2017   •   Fara comentarii

*stadion Areni / 8 grade Celsius  / gazon acceptabil  / aproximativ 800 de spectatori

*șuturi pe poartă 4 – 5  / cornere 5 – 3  / cartonașe galbene 2 – 3

Antrenorul Florentin Petre a început cu stângul cariera la Foresta  Suceava, echipa sa fiind învinsă, azi, cu 2 – 3 ( 1 – 2 ) de  UTA  Arad.

Sucevenii ( tricouri galbene ) încep tare și în 12’ șutul lui Stănescu este respins de portarul arădean, după care, în 28’, Renquin primește o minge în adâncime și o lobează elegant în poarta  UTA  : 1 – 0.

Pe margine, Florentin Petre este extrem de agitat, strigă tot timpul la jucători  ( foto 2 ).

Urmează minute grele pentru gazde : în 34’ Hlistei egalează cu un șut din careu pe lângă portarul Began, iar în 37’ oaspeții trec în avantaj după ce un corner de pe partea stângă este transformat cu capul de Ciucă.

Cea de-a doua repriză debutează cu o nouă ocazie a oaspeților, Began reușind să pareze.

Foresta  este ruptă la mijloc, pasele se leagă greu, Masella încasează un cartonaș galben pentru fault la mijlocul terenului ( 61’ ), iar jucătorii  UTA  sunt tot mai periculoși.

Unul dintre ei, Buleică, a fost introdus în joc cu o mască de protecție.

În 75’ Began se ciocnește, la limita careului mare, cu Florea ( UTA )  și ambii jucători primesc îngrijiri medicale timp de câteva minute.

Finalul meciului este tensionat.

Foresta  egalează în 84’ prin Acolatse, care, după un corner și o bâlbâială în careu a fundașilor arădeni, trimite în poartă  ( foto 1 ).

Bucuria spectatorilor este de scurtă durată, în 90’ + 3’, după o centrare de pe dreapta, Păcurar reia în poartă ca la antrenament, de la câțiva metri.

Foresta  rămâne pe ultimul loc în clasament, cu 7 puncte și golaveraj 8 – 55.