Foresta Suceava, încă o înfrângere: 1 – 4 cu Dacia Unirea Brăila - Ziarul de pe Net - Pentru suceveni
Incarcare...
Esti aici:    >  Sport  >  Articolul curent

Foresta Suceava, încă o înfrângere: 1 – 4 cu Dacia Unirea Brăila

De    •   Publicat acum 3 săptămâni, 8 aprilie 2017   •   Fara comentarii

Astăzi, în liga 2 la fotbal, sucevenii de la  Foresta  (tricouri albe, șorturi verzi) nu au reușit nici măcar un punct pe terenul vecinei de clasament  Dacia Unirea  Brăila, fiind învinși cu 4 – 1 (2 – 0).

17 minute au rezistat jucătorii antrenați de Marius Lup și Bogdan Tudoreanu, atunci când, din careu, Roșu a marcat pentru gazde.

Tot Roșu trage pe lângă poartă în min. 38 singur cu portarul Hânțăscu, dar în min. 41 Pușcașu nu mai ratează ținta : 2 – 0 pentru Brăila.

Cea de-a doua repriză a continuat cu dominarea gazdelor, în min. 58 Adăscăliței majorând avantajul, după o deviere din fața porții.

Totuși,  Foresta  are o răbufnire de orgoliu în min. 69, Drugă scapă spre poartă și șutează puternic: 3 – 1.

Scorul final a fost stabilit de Ciucureanu în min. 90 + 2, iar sucevenii se întorc acasă cu o nouă înfrângere și cu un sac de goluri.