RUȘINOS! Chindia Târgoviște + arbitrul Botaș  VS.  Foresta Suceava  2 – 1 - Ziarul de pe Net
Incarcare...
Esti aici:    >  Sport  >  Articolul curent

RUȘINOS! Chindia Târgoviște + arbitrul Botaș  VS.  Foresta Suceava  2 – 1

De    •   Publicat acum 3 ani, 18 martie 2017   •   Fara comentarii

*Șuturi pe poartă 5 – 4 / cornere 4 – 5 / cartonașe galbene 4 – 5 / cartonașe roșii 0 – 1

Astăzi, în etapa 25 a Ligii 2 la fotbal,  Foresta  Suceava a fost învinsă în deplasare la  Chindia  Târgoviște cu 2 – 1 ( 0 – 1 ), cu largul sprijin al arbitrului Botaș ( Timișoara ).

Sucevenii au fost încurajați de 4 suporteri, iar antrenorul Cristi Popovici s-a agitat tot meciul în fața băncii tehnice.

Cele două echipe și-au împărțit perioadele de dominare, cu avantaj pentru gazde după eliminarea lui Drugă în min. 57.

3’ : lovitură de cap Rusu de la 8 metri, respinge portarul Chindiei

15’ : Neguț cade în careul Forestei după un contact cu Mihălăchioae, arbitrul nu dă nimic

21’ : gol Rusu dintre 2 fundași, după o lovitură de cap de la 10 metri, cu spatele la poartă, peste portar, 0 – 1

23’ : cartonaș galben Cerlincă ( F ) după ce l-a atins la cap pe Pencea

33’ : Foresta are noroc. Neguț șutează din întoarcere, de la 7 metri, în bara dreaptă a porții lui Niga

34’ : cartonaș galben Asanache ( F ) după fault la Neguț

36’ : cartonaș galben Ispas ( C ) după fault la Cerlincă

40’ : șut Mihai de la 25 metri, portarul Forestei apară fără emoții

57’ : fază extrem de controversată.  Drugă primește direct cartonaș roșu de la arbitrul Botaș după un fault inexistent pe linia careului mare.  Forestierul a trimis mingea spre portarul Niga, iar Pătru a venit din spate și a căzut.  Niga apără cu piciorul lovitura liberă, mingea ajunge la Cherchez care reia din vole la colțul scurt : 1 – 1.  Meciul este întrerupt 2 minute deoarece antrenorul Popovici și jucătorii suceveni îi cer explicații arbitrului

62’ : Dumitriu șutează de la 18 metri peste poarta Chindiei

68’ : cartonaș galben Vraciu ( F ) pentru proteste la un corner

73’ : centrare de pe partea stângă, Cherchez scapă de marcajul lui Lung și înscrie de la câțiva metri de linia porții : 2 – 1

79’ : Rusu șutează din lovitură liberă, de la 23 metri, peste poarta Chindiei

86’ : Cartonaș galben Rusu ( F ) pentru că nu a lăsat un adversar să execute lovitura liberă

88’ : cartonașe galbene Lung ( F ) și Pătru ( C ) pentru îmbrânceli

90+2’ : lovitură liberă executată de Rusu, un apărător de la Chindia respinge din fața porții

90+4’ : cartonaș galben Cabuz ( C ) pentru tragere de timp