Diferență de valoare și de mentalitate: CSU Suceava - Potaissa Turda 23 - 24 - Ziarul de pe Net
Incarcare...
Esti aici:    >  Sport  >  Articolul curent

Diferență de valoare și de mentalitate: CSU Suceava – Potaissa Turda 23 – 24

De    •   Publicat acum 3 ani, 17 martie 2017   •   Fara comentarii

Foto arhivă

*Aruncări ratate 11 – 14  / minute eliminare 6 – 4

În această seară, în sala Liceului cu Program Sportiv din Suceava, handbaliștii de la  CSU  au pierdut mai clar decât arată scorul, cu 23 – 24 ( 11 – 15 ) în fața celor de la  Potaissa  Turda, în cadrul Ligii Naționale.

La debutul partidei echipele au mers cap la cap, în min. 10 tabela arătând 4 – 4, după care oaspeții au trecut în avantaj, iar gazdele au început să ia cartonașe galbene.

În min. 20 turdenii conduceau cu 8 – 9, sucevenii reușind prin Costea, Tîrzioru și Preda goluri care i-au ținut în joc.  Oaspeții nu cedează, se ratează la rând și de o parte și de alta, dar la pauză Potaissa  are avantaj de 4 goluri.

A doua repriză debutează cu 2 goluri  + 2 ratări ale sucevenilor și 3 ratări ale turdenilor, dar diferența nu scade, oaspeții reușind în min. 40 să conducă cu 13 – 17.

CSU  presează poarta adversă, Polocoșer și Ciubotariu înscriu într-un singur minut, în timp ce oaspeții nu cedează și sunt în avantaj în min. 50 cu 19 – 21.

Finalul partidei nu mai poate produce marea surpriză, cu toată dăruirea jucătorilor antrenați de Adrian Chiruț, oaspeții joacă eficient și câștigă la limită, meritat.

În etapa următoare,  CSU  Suceava va juca în deplasare la  CSM București.