Victorie muncită pentru CSU Suceava: 21-19 cu Steaua București - Ziarul de pe Net
Incarcare...
Esti aici:    >  Sport  >  Articolul curent

Victorie muncită pentru CSU Suceava: 21-19 cu Steaua București

De    •   Publicat acum 3 ani, 10 martie 2017   •   Fara comentarii

*aruncări ratate 2-4  /  minute eliminare 8-2

În această seară, în prezența a 400 de spectatori care aU umplut sala Liceului cu Program Sportiv din Suceava, CSU a învins la mare luptă cu 21 – 19 (13-8) pe Steaua București.

Gazdele veneau după două înfrângeri consecutive, cu Dinamo și Focșani, fapt ce a impus un ritm alert, în minutul 3 sucevenii conducând cu 3-0.

Steliștii au refăcut treptat diferența, tabela indicând 9-7 în minutul 20. Meciul a fost unul de uzură, ambele formații fiind tributare locurilor inferioare în clasament. Cea de-a doua repriză a continuat cu forcing-ul universitarilor, care s-au detașat la 15-11 în minutul 40.

Finalul partidei a fost tensionat, gazdele reclamând greșeli de arbitraj, iar oaspeții apropiindu-se amenințător.

Principalii marcatori ai sucevenilor au fost Sipka – 5 goluri, Baican – 4 goluri, Burlacu și Puljizovic câte 3 goluri. În următoarea etapă, CSU Suceava va juca în deplasare la Satu Mare.