LIVE TEXT: Foresta – Steaua 1-2 - Ziarul de pe Net
Esti aici:    >  Sport  >  Articolul curent

LIVE TEXT: Foresta – Steaua 1-2

De    •   Publicat acum 3 ani, 27 octombrie 2016   •   Fara comentarii

20161027_225556

Minutul 90/3 : Centralul fluieră finalul partidei. Scor final Foresta – Steaua 1-2.

Minutul 89 : Ratare uriașă a lui Căinari care a reluat peste poartă.

Minutul 86 : Man a ratat față în față cu portarul Forestei. Este a  3 ratare a Stelei în 4 minute (bară Achim și Aganovic nu reușește să înscrie balonul ricoșat).

Minutul 82 : Șut puternic al lui Bujor ( Foresta) pe spațiul sporții lui Steaua apărat cu dificultate de portarul Niță.

Minutul 77 : Schimbări – la Steaua intră Pintili, care îl înlocuiește pe Muniru; la Foresta intră Andrei Cerlincă în locul lui Drugă.

Minutul 46 : Imediat după reluarea jocului, Steaua a înscris cel de-al 2 gol, prin Aganovic. Scor 1-2.

Minutul 45 : Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 1-1. Jucătorii Stelei contestă deciziile centralului, care le-a anulat un gol și nu le-a acordat mai multe fault-uri.

Minutul 23 : Gol anulat pentru Steaua – Ovidiu Popescu pentru offside. O situație la limită, contestată de oficialii echipei bucureștene.

20161027_213637

Minutul 17 : Foresta a egalat prin golgeterul Marius Matei, cu preluare frumoasă și o execuție peste Niță.

Minutul 8 : Steaua a deschis scorul prin Ovidiu Popescu 0-1, după ce l-a depășit pe Semeghin.

Ora 21.34 : Arbitrul de centru Robert Dumitru ( Sfântu Gheorghe ) fluieră începerea partidei.  Este ajutat la tușe de Gero Szabo ( Cluj ) și Daniel Hulubei ( Vaslui )

Echipa Forestei: Hintascu – Balan, Lung, Mutu, Semeghin – Druga, Stanescu, Dumitriu – Cainari, Matei, Rusu
Reazerve: Niga, Masella, Avram, Bujor, Danila, Mihalachioaie, Cerlinca
Antrenor: Cristi Popovici.

Echipa de start a Stelei: Nita – Ov. Popescu, Mitrea, Tosca, Dan Popescu – Muniru, Aganovic – Enache, Achim, Chitosca – Tudorie

Ora 21.30: Jucătorii celor două echipe au intrat pe teren în frunte cu brigada de arbitri.

Ora 20.45: Circulația rutieră este întreruptă de la OMV până la stadion, alte limtări în trafic fiind impuse pe străzile Universității și Alexandru cel Bun.

20161027_194236

În urmă cu 40 minute a ajuns și autocarul Stelei. Accesul la porți se face anevoie, fiind nevoie de aproximativ 40-50 minute de așteptare. Organizatorii au montat un ecran electronic în apropierea fostei tabele, iar în spatele porților și spre tribuna întâi sunt montate ecrane luminoase de reclamă. La mijlocul terenului a fost amplasat un banner rotund cu sponsorii Cupei României. Galeria Forestei numără aproximativ 200 de persoane cu steaguri.