Alevia susține Festivalul Birlic  31 august – 6 septembrie 2015 - Ziarul de pe Net
Incarcare...
Esti aici:    >  Ştiri locale  >  Articolul curent

Alevia susține Festivalul Birlic  31 august – 6 septembrie 2015

De    •   Publicat acum 4 ani, 31 august 2015   •   Fara comentarii

alevia_logo

Alevia, compania fălticineană producătoare de suplimente alimentare și ceaiuri este unul dintre pricipalii sponsori ai Festivalului Birlic din 2015. ”Ne bucurăm mult că am putut susține Festivalul. Un eveniment de felul acesta înseamnă o efervescență culturală unică pentru Fălticeni. Pe de o parte, ne dă o șansă să participăm la piese de teatru foarte bune aici, în orașul nostru. Nu mai trebuie să mergem până la Suceava, Iași sau București ca să-i vedem pe Draga Olteanu Matei, Dorel Vișan, Catrinel Dumitrescu și alți actori mari; Festivalul îi aduce pe ei la noi. Apoi, ajută copiii să-și dezvolte talentul artistic prin concursuri. Mai mult, anul acesta Festivalul include și Fălticeni Folk; el ia amploare de la an la an fiindcă suntem avizi de cultură în orașul nostru și fiindcă e un eveniment cu un standard înalt. Merită să-l susținem cu toții, merită să ne implicăm în festival, fie prin sponsorizare, fie ca participant la spectacole, fie ca voluntar, fie să ducem  vestea bună despre lucrurile frumoase care se întâmplă în oraș.”, a declarat reprezentantul Alevia. ”E o mare bucurie că Alevia a susținut Festivalul Birlic de la prima ediție, din 2010 și continuă să creadă în succesul său. Ne dorim ca toate companiile fălticinene să îi urmeze exemplul. ”, a declarat organizatorul, Asociația Fălticeni Cultural.

    Print       Email
 • Publicat: acum 4 ani, 31 august 2015
 • de:
 • Ultima modificare: august 31, 2015 @ 5:30 pm
 • Sub: Ştiri locale, Toate articolele
 • Termene si conditii:

  • Raspunderea penala sau civila pentru articolele de pe acest site apartine exclusiv autorilor. In cazul in care cineva se simte lezat, poate trimite un drept la replica care va fi publicat in articolul respectiv.
  • ZiaruldepeNet.ro si administratorii sau reporterii/moderatorii ziarului online nu raspund din punct de vedere juridic pentru continutul comentariilor vizitatorilor.
  • Responsabilitatea pentru comentariile postate revine in totalitate utilizatorului care beneficiaza de serviciul de a putea posta un comentariu.
  • Comentariile cu jigniri sau continut vulgar vor fi sterse, iar utilizatorul nu va mai beneficia de acest serviciu.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Please copy the string sGC2si to the field below: