Șomuz Fălticeni a pierdut derbyul cu Șomuzul Preutești 2-0

Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (3)

Pe valea Șomuzului, în localitatea Preutești, echipa gazdă, Șomuzul, a întâlnit echipa Șomuz Fălticeni, în a etapa a 12-a a Ligii a IV-a.

Meciul s-a desfășurat sub ochii unui public numeros, cum de altfel se întâmplă de fiecare dată când Șomuzul Preutești joacă acasă și sub acompaniamentul inimoasei galerii.

Au trecut doar 3 minute din prima repriză și gazdele au reușit să înscrie primul gol al întâlnirii, prin Cătălin STAMATE. Meciul a continuat cu un ritm de joc rapid, cu faze  la ambele porți și câteva contre puternice. Scorul la pauză  a rămas 1-0 în favoarea echipei de la Preutești.

în repriza secundă, cei de la Șomuzul Fălticeni au încercat să-i surprindă pe contraatac, însă nu au putut să o facă, iar rezultatul a rămas nechimbat până pe finalul partidei, când, scăpat liber cu portarul , Cătălin Vasiliu a fost faultat în careu și a obținut lovitură liberă de la 11 metri,.

Tot Vasiliu a fost cel care a executat penaltyul, reușind un gol frumos, pe sub portar, în colțul lung al porții și astfel meciul s-a terminat cu scorul de 2-0 în favoarea gazdelor, care au sărbătorit victoria alături de suporteri.

“Șomuz Fălticeni a venit cu gândul de a câștiga, însă ne-am bazat pe echipa noastră, care are un parcurs frumos. S-a văzut în teren rezultatul antrenamentelor și faptul că abordăm cu seriozitate fiecare partidă, indiferent de adversar. Sunt mulțumit de rezultat, le mulțumesc băieților că m-au înțeles și au luptat până în ultimul minut de joc. Mulțumesc de asemeni primarului comunei, dl. Ion VASILIU, care înțelege să sprijine echipa noastră și care iată că aduce și rezultate”, ne-a declarat antrenorul echipei Șomuzul Preutești, Eduard LICHTENSTEIN.

Șomuz Fălticeni a suferit înfrângerea sub ochii conducerii municipiului Fălticeni, Cătălin COMAN și Gheorghe ALDEA, care au participat la meci și au stat alături de primarul comunei Preutești, Ion VASILIU.

 

Iată tezultatele celorlalte partide din Liga a IV-a:

ACS Bucovina II Radauti-AS Vointa Stroiesti 2-0(0-0)

AS Avantul Volovat-AS Moldova Draguseni 4-0(0-0)

AS Somuzul Preutesti-ACS Somuz Falticeni  4-0(2-0)

AS Progresul Fratautii Vechi-AS Zimbrul Siret 4-1(2-1)

AS Viitorul Veresti-CSO Viitorul Liteni  2-1(2-1)

CS Gura Humorului-ACS Sporting II Suceava 4-0(2-0)

AS Minerul Iacobeni-AS Bradul Putna 3-1(2-0)

Mihai SPÎNU
Ziarul de pe Net

 

Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (7) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (6) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (5) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (4) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (3) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (1) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (2) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (8) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (12) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (11) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (10) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (9) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (13) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (14) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (17) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (16) Somuzul Preutesti-Somuz Falticeni 03.11 (15)

 

Un comentariu la „Șomuz Fălticeni a pierdut derbyul cu Șomuzul Preutești 2-0

  • 5 noiembrie 2013 la 0:51
    Permalink

    Ciudata asociere de cuvinte…Somuz, Preutesti, derby…
    Uat da fac?

    Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Please copy the string BcyBpo to the field below: